Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 guests και κανένα μέλος

Στα πλαίσια των δράσεων για την αξιολόγηση του σχολείου μας στον άξονα 4.1 (Σχέσεις μαθητών/τριών-εκπαιδευτικών) με θέμα: "Μαθητές και εκπαιδευτικοί: Καλλιεργώντας μια σχέση αμοιβαίου σεβασμού, ενσυναίσθησης, αποδοχής και γνησιότητας συναισθημάτων", οι μαθητές/τριες του σχολείου σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς της ομάδας δράσης δημιούργησαν μια σειρά από εννοιολογικούς πίνακες, διαδραστικές αφίσες και νοητικούς χάρτες. Στο υλικό που παρουσιάζεται παρακάτω, οι μαθητές/τριες ασχολήθηκαν με τις έννοιες που θεωρούν πως πρέπει να διέπουν τις σχέσεις για ένα ευχάριστο, δημιουργικό και αποδοτικό σχολικό περιβάλλον.

Το ερωτηματολόγιο "Σχολείο και κοινότητα" για συμπλήρωση βρίσκεται ΕΔΩ.

Το ερωτηματολόγιο "Σχέσεις μεταξύ μαθητών/τριών - εκπαιδευτικών" για συμπλήρωση βρίσκεται ΕΔΩ.